Kredyt dla bezrobotnych - ratunek dla dłuzników


W chwili obecnej w naszym własnym kraju stopień bezrobocia plasuje się niestety na stosunkowo wysokim pułapie (aktualnie jest to blisko 12 proc.). Niełatwo polemizować o rzetelności statystyk niemniej jednak jesteśmy wstanie przyjąć, iż są one bliskie rzeczywistości. Sytuacja ludzi bezrobotnych jest o tyle dokuczliwa, iż z jednej strony nie posiadają dochodów a z 2-iej nie mają szansy zaciągnąć żadnego kredytu posiadając jedynie zasiłek dla bezrobotnych. Jednakże w minionym czasie ujawnił się na rynku usług finansowych kompletnie nowy artykuł kredytowy tzw. kredyt dla bezrobotnych.

Jest to na pewno znakomita wiadomość dla każdej osoby, która nie ma zatrudnienia a występują u niej nieprzewidziane wydatki np. konieczność naprawy piecyka gazowego. Kredyt dla bezrobotnych to szczególny wariant kredytu a któregoż otrzymanie łączy się z szeregiem wymagań które to powinno się spełnić. W 1szej kolejności trzeba stwierdzić, iż tego typu kredyt to typowe zobowiązanie prezentowane na podstawie zatwierdzonego oświadczenia. Jest jasnym bowiem, iż ze względów obiektywnych zaświadczenia o zarobkach uzyskać nie może. W zatwierdzonym oświadczeniu, osobistym podpisem uwierzytelniamy stan faktyczny np. oświadczamy, że z umowy zlecenia każdego miesiąca dostajemy kwotę 2 tys. złotych zarobku netto. (umowy cywilnoprawne nie są brane pod uwagę w bankach podczas starania się o pożyczkę).

Kredyt dla bezrobotnych jest osiągalny również dla osób które nie posiadają formalnego potwierdzenia wykonywanej pracy. Nie oszukujemy się, wielu Polaków pracuje ale odbywa się taki proceder bez odprowadzania jakichkolwiek składek.