Pożyczki pod zastaw działki - najistotniejsze rzeczy jakie powinieneś wiedzieć podczas zaciągnia


Pożyczki pod zastaw działki to wspaniały sposób tak aby w relatywnie okrojonym czasie uzyskać pokaźną sumę gotówki. W ostatnim okresie stały się one coraz to bardziej wzięte a grono usatysfakcjonowanych odbiorców wzrasta w ciągłym tempie. Strona WWW http://podzastaw.org źródło obrazu

Jakiego typu warunki wskazane jest spełnić aby osiągnąć atrakcyjną pożyczkę pod zastaw działki? W 1-szej kolejności warto określić, że trzeba być właścicielem ustalonej części gruntu tj. działki. Nasze uprawnienie do nieruchomości powinno być ustalone aktem notarialnym a w kategorii II ksiąg wieczystych musimy figurować jako jedyni posiadacze (gdy jest kilku współwłaścicieli to potrzebna jest ich zgoda przy podpisywaniu umowy).

W wypadku pożyczki pod zastaw działki, najlepsza okoliczność to takowa w której działka nie jest obciążona żadnym prawem osób 3-ich (np. służebność drogi koniecznej albo obciążenia hipoteczne w sekcji IV ksiąg wieczystych).

Od wartości zastawianej nieruchomości jest zależna ostatecznie suma przyznawanej pożyczki pod zastaw działki. Przykładowo jeśli jest to parcela budowlana to jej wartość jest relatywnie wyższa niźli np. obszaru rolniczego. Z tej przyczyny inwestor jest skłonny użyczyć pożyczki w większej wartości z racji tego, że zabezpieczenie spłaty jest równie trwałe.

Pożyczka pod zastaw działki jest w pełni bezpieczna bowiem do podpisania i potwierdzenie warunków umownych dochodzi w kancelarii Notariusza. Dzięki temu każda ze stron zdobywa pewność, że wszystkie sprawy od strony prawnej zostaną zrobione z należytą pieczołowitością.