Kredyt bez bik nowatorski rozwiązanie dla dłużników


Każda jednostka, która to choć raz w całym swoim życiu miała do czynienia z agencjami bankowymi z całą pewnością słyszała określenie BIK. Dla niektórych jest to czarna księga dłużników w której to pod żadnym pozorem nie chcieli by się znaleźć a dla innych jest to niedużo informujący skrót wzięty z nomenklatury bankowej, który to zwyczajnemu klientowi nic nie mówi. Tym w wyższym stopniu pojęcie kredyt bez bik.

W krótkim artykule postaramy się naszym użytkownikom objaśnić te kluczowe określenia. BIK to Biuro Informacji Kredytowej to znaczy organizacja, która to została powołana do życia przez Związek Banków Polskich u zarania lat dziewięćdziesiątych, krótko po naszych przemianach ekonomiczno-ustrojowej. Był to wyraźny krok jaki uczyniły banki tak aby taktyka kredytowa była przeprowadzana na zdrowych zasadach. BIK jest to wewnętrzny rejestr danych do której wejście mogą mieć jedynie banki. Wchodzą do niej wiadomości o tym, iż staramy się o kredyt/pożyczkę, opłacamy lub też nie opłacamy ustalonego kredytu jak również znajduję się tam nasz scoring czyli poziom punktów, które to zdobywamy za określone działania.

Kredyt bez bik jak bez trudności możemy się domyśleć jest to kredyt jaki posiadamy możliwość pozyskać bez oceny informacji znajdujących się w Biurze Informacji Kredytowej. Taką usługą są zainteresowane przede wszystkim jednostki, które nie radzą sobie ze zwrotem swych zobowiązań i dosyć często mają zauważalne opóźnienia. Trzeba tutaj stwierdzić, że tego rodzaju kredyty choć od strony prawnej powinny się nazywać pożyczkami są dawane przez podmioty pozabankowe.