Kredyt pod zastaw mieszkania - wszystko co powinieneś wiedzieć

pozyczka hipoteczna
W dzisiejszych czasach wysoce wzrosła cena informacji. Ta osoba, która wie więcej i zdoła zrobić pożytek z tej wiedzy jest niezwykle pożądanym typem pracownika na naszym polskim rynku pracy. Wiedza którą posiadamy może być nam też wysoko użyteczna w prywatnym życiu, nie tylko zawodowym. Dla dużej ilości osób może okazać się zaskoczeniem informacja, iż kredyt pod zastaw mieszkania może zostać przyznany nie tylko przez bank ale również poprzez osobę prywatną.
to
Ogólnie mamy możliwość wyróżnić 2 rodzaje tego wariantu pożyczki lub kredytu (w języku potocznym zadomowiły się obie nazwy). Występują pomiędzy nimi ustalone różnice, które to mam nadzieję poniższy artykuł uwypukli. Bank jako instytucja finansowa użycza kredytu hipotecznego, jest to kredyt celowy (na kupno domu, zakup lokalu mieszkalnego itp.). Z tej też przyczyny zasoby pochodzące z kredytu mogą być spożytkowane tylko w sposób wyznaczony w umowie kredytowej. Bank pragnąc ubezpieczyć zwrot przyznanego kredytu precyzuje warunek polegający na zrobieniu zapisu w dziale IV ksiąg wieczystych posiadłości tj. hipoteka. Dzięki temu w chwili kiedy kredyt nie będzie spłacony, będzie mógł w relatywnie krótkim czasie spełnić swe roszczenia poprzez prowadzenie egzekucji z nieruchomości.

Kredyt pod zastaw mieszkania to również pożyczka pod zastaw nieruchomości. W tym przypadku środki finansowe są przekazywane przez prywatnego inwestora. Umowa pożyczki jest z kolei zatwierdzana u notariusza. Oprócz tego pożyczkodawca posiada możliwość się zabezpieczyć poprzez zapis w części IV KW - hipoteka lub części II ksiąg wieczystych- własność.